Επίσκεψη στο Τμήμα Διοίκησης Συστημάτων Εφοδιασμού του Διεθνούς Πανεπιστημίου Ελλάδας

Την Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου, 40 μαθητές και μαθήτριες του 3ου ΓΕΛ Κατερίνης  από τις κατευθύνσεις Οικονομίας- Πληροφορικής και Θετικών Επιστημών επισκέφτηκαν το Τμήμα Διοίκησης Συστημάτων Εφοδιασμού του Διεθνούς Πανεπιστημίου Ελλάδας που έχει έδρα την Κατερίνη. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του προγράμματος του  Επαγγελματικού Προσανατολισμού. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν από τον Κύριο Δημήτριο Τριανταφύλλου, καθηγητή του Τμήματος και τον Κύριο Χρήστο Πετούση, καθηγητή Φυσικής, στο μουσείο Τεχνολογίας και στους χώρους της σχολής. Ενημερώθηκαν ακόμη για τα προγράμματα σπουδών της σχολής και τέλος, αφού ευχαρίστησαν τους Κυρίους, εξέφρασαν τον ενθουσιασμό τους για την επίσκεψη αυτή.