Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Λυκείων

Το σχολείο μας συμμετέχει ενεργά και με πολλές ομάδες στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Λυκείων.

Αναλυτικά:

Την Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου αγωνίστηκε η ομάδα βόλεϋ των κοριτσιών  η οποία έπαιξε εξαιρετικά και με ψυχή, αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη από το 4ο ΓΕΛ. Στη συνέχεια η ομάδα ποδοσφαίρου των αγοριών, με πολλή καλή εμφάνιση, νίκησε με σκορ 2-1 την ομάδα του 2ου ΓΕΛ.

Την Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου, η ομάδα ποδοσφαίρου αγοριών του σχολείου μας, δεν τα κατάφερε και  έχασε από την αντίστοιχη ομάδα του ΓΕΛ Αιγινίου.

Την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου, η ομάδα μπάσκετ αγοριών του σχολείου μας, μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα, έχασε στον πόντο από την ομάδα του 1ου ΓΕΛ Κατερίνης.

Την Τρίτη 13 Φεβρουαρίου, η ομάδα βόλεϋ των αγοριών κέρδισε μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι την ομάδα του 1ου ΓΕΛ, και συνεχίζει στον επόμενο γύρο των αγώνων!

Τέλος την Τρίτη 20 Φεβρουαρίου, στους ημιτελικούς, η ομάδα βόλεϋ αγοριών νίκησε την πολύ καλή ομάδα του Μουσικού Σχολείου και προκρίνεται στον τελικό!

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες όλων των ομάδων για τη συμμετοχή, την προσπάθεια και το ήθος! Καλή συνέχεια!

Ομάδα βόλεϊ κοριτσιών:

ΔΑΓΚΛΗ ΜΑΡΙΑ