man near flaming house

Προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/ριών στη Σχολή Αξιωματικών και σπουδαστών/ριών στη Σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2024 – 2025

Σύμφωνα με τις σχετικές ΚΥΑ καθορισμού αριθμού εισακτέων στις σχολές της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, καθορίζεται ότι:
Α) Ο αριθμός θέσεων των υποψηφίων που θα εισαχθούν στη Σχολή Αξιωματικών καθορίζεται σε πενήντα (50).
Β) Ο αριθμός θέσεων των υποψηφίων που θα εισαχθούν στη Σχολή Πυροσβεστών καθορίζεται σε διακόσια σαράντα (240). Οι υποψήφιοι πρέπει να συμπληρώσουν και να υποβάλουν ηλεκτρονικά αίτηση-υπεύθυνη δήλωση συμμετοχής στην ηλεκτρονική εφαρμογή που θα λειτουργήσει ειδικά για το Διαγωνισμό, στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος, www.fireservice.gr, τις ημερομηνίες από Τρίτη 19/03/2024 έως και Τρίτη 26/03/2024**.
Η αίτηση επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης του άρθρου 8 του ν.1599/1986 και η ανακρίβεια των δηλούμενων στοιχείων επισύρει αποκλεισμό από το διαγωνισμό και τις προβλεπόμενες ποινικές κυρώσεις.