Κοπή Πίτας στο 3ο ΓΕΛ Κατερίνης

ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΣΤΟ 3ο ΓΕΛ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Σε κλίμα ιδιαίτερης ευφορίας και εγκαρδιότητας πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 15 Ιανουαρίου 2024 η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο 3ο ΓΕΛ Κατερίνης. Παρόντες ήταν η Διεύθυνση του σχολείου και σύσσωμος ο Σύλλογος των Διδασκόντων. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η κ. Βάϊα Αγγέλη, Παιδαγωγική υπεύθυνη του σχολείο μας, ο κος Μιχάλης Ντελής Πρόεδρος της ΕΛΜΕ Πιερίας, ο κος Χρήστος Λιάκος , Ταμίας του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας και ο κος Κώστας Κοσμίδης, Μέλος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.  Οι παρευρισκόμενοι αντάλλαξαν ευχές  για την καινούρια χρονιά, κυρίως για υγεία και δύναμη για το εκπαιδευτικό  έργο.

Ο Διευθυντής, κος Ιωάννης Παντελίδης , ευχαρίστησε θερμά τους προσκεκλημένους για την αδιάλειπτη αρωγή τους στο σχολείο η οποία έχει βελτιώσει σημαντικά την εκπαιδευτική διαδικασία και διατύπωσε την πεποίθησή του για αγαστή συνεργασία και στο μέλλον.

Οι μαθητές του 3ου ΓΕΛ Κατερίνης «έκοψαν» την πρωτοχρονιάτικη πίτα στις αίθουσές τους, με την παρουσία του καθηγητή του μαθήματος. Τηρώντας το υγειονομικό πρωτόκολλο ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μοίρασε στους μαθητές ατομικά βασιλοπιτάκια σε κάθε τμήμα, ένα από τα οποία περιείχε το φλουρί. Στους τυχερούς του κάθε τμήματος δόθηκε δωροεπιταγή. Μετά τα γέλια και τις ευχές οι μαθητές απόλαυσαν την υπόλοιπη ώρα παιχνίδι στην αυλή.

Τυχερός  της χρονιάς ήταν ο   συνάδελφος, Φτεργιώτης Γεώργιος, στον οποία ευχόμαστε να είναι πάντα τυχερός και υγιής.